Klub Sportowy „Fenix Ożarów Mazowiecki” powstał w roku 2016 z inicjatywy grupy sympatyków pływania skupionych wokół trenera Marka Wyrębkowskiego. Za swoja siedzibę Klub obrał budynek Szkoły Podstawowej nr 1 w Ożarowie Mazowieckim (ul. Szkolna 2). Lokalizacja siedziby oddaje strategiczny charakter współpracy ze SP1. Wspólnie tworzymy klasy sportowe oraz dbamy o harmonijną współpracy na wielu płaszczyznach zapewniając dzieciakom odpowiednie połączenie nauki i profesjonalnego treningu pływackiego.

Głównym celem działania Klubu jest upowszechnianie kultury fizycznej i sportu poprzez organizacje zajęć i obozów dla dzieci i młodzieży oraz udział w zawodach sportowych. Zawodnicy tworzący KS Fenix mogą poszczycić się wieloma osiągnięciami w  poprzednich sezonach zdobywając medale na Mistrzostwach Polski i bijąc rocznikowe rekordy Polski. Kuba Smoliński, złoty medalista i rekordzista Polski, najbardziej utytułowany zawodnik, został kilkukrotnie powołany do młodzieżowej reprezentacji Polski na zawody międzynarodowe.

Nie jest tajemnicą, że nasi zawodnicy swoją przygodę z pływaniem rozpoczynali w strukturach Klubu Sportowego „1” Ożarów Mazowiecki współtworzonego przez trenera Marka, który swoją grupę prowadzi z powodzeniem już od 2008 roku.

Poza trenerem Markiem Wyrębkowskim, pełniącym również funkcje Trenera Koordynatora, kadrę KS Fenix stanowią:

Pani Joanna Geresz – doświadczona instruktorka pływania – dbająca o rozmiłowanie dzieci w pływaniu w najtrudniejszym okresie pierwszych kontaktów z wodą w Szkółce Pływackiej

Pan Mariusz Denert, trener którego pasją poza pływaniem jest również narciarstwo, dzięki czemu na obozach zimowych nasi zawodnicy maja okazję ćwiczyć kondycję na stokach. Okazuje się, że treningi z grupą Ożarów Mazowiecki Biega nie są przypadkiem … trener Mariusz również zajmuje się triatlonem 🙂

———————————————————————————

KS Fenix Ożarów Mazowiecki
ul. Szkolna 2
05-850 Ożarów Mazowiecki

Bank PKO SA 31 1240 2164 1111 0010 6901 5460

tel. 660 728 836

mail: klub@ksfenix.pl

mail: marekwyrebkowski@o2.pl

———————————————————————————

Dokumenty rejestrowe KS Fenix oraz licencja PZP:

KS Fenix – decyzja o założeniu

PDF

KS Fenix – Statut

PDF

KS Fenix – NIP

PDF

KS Fenix – REGON

PDF

KS Fenix – Licencja PZP

PDF